Radost středočeských hasičů. Dostali záchranný lodní kontejner

[ title]
Navazuje na systémovou linii kontejnerové koncepce

Kolínští profesionální hasiči slavnostně převzali do své výbavy nového pomocníka – záchranný lodní kontejner.  Slavnostní přestřižení pásky se uskutečnilo na zaplněném Karlově náměstí.

Na pokrytí celkových finančních nákladů na pořízení nového kontejneru se dále podílelo město Kolín společně s Hasičským záchranným sborem Středočeského kraje.

Záchranný lodní kontejner je od 9. května zařazen do plné pohotovosti a právě dnes, 14. května, bude poprvé využit při mezinárodním cvičení na řece Labi v blízkosti Kolína.

Kontejner je vybaven motorovým člunem Zodiac Futura Mark IIC ALU/370 a raftovým člunem Robfin Hobit 400. Dále má ve výbavě záchranný nafukovací paddleboard AirSurf Rescue pro rychlý a efektivní zásah pro záchranu tonoucího.Je uzpůsoben pro výbavu a technické zázemí minimálně šesti zasahujících příslušníků k záchraně tonoucích a práci na vodní hladině.

Profesionální hasiči z Dobříše dostali nový přívěs pro záchranný člun

Pro tepelný komfort a prvotní zázemí pro zachraňované je vybaven topením a elektrocentrálou pro zajištění samostatného fungování i v odlehlých oblastech. Záchranný lodní kontejner navazuje na systémovou linii kontejnerové koncepce u HZS Středočeského kraje.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)