Profesionální hasiči z Dobříše dostali nový přívěs pro záchranný člun

[ title]
Je určen pro vyhledávání a záchranu osob

Na stanici v Dobříši se v těchto dnech uskutečnilo slavnostní předání nového přívěsu pro převoz záchranného člunu. Nahradí starší skříňový typ, který už technickým provedením i jízdními vlastnostmi nevyhovoval potřebám jednotky.

Jde o jednonápravový brzděný přívěs s voděodolnou nápravou a výškově stavitelnou ojí s výměnným spojovacím zařízením, což je výhodné z hlediska variability připojování za nákladní i osobní automobil.

Vozík je také vybaven snímatelnou světelnou zadní rampou, může tak zacouvat s člunem až do vody. V přední části je vybaven příďovou opěrkou a navijákem s popruhem a karabinou.Přívěs byl na míru postaven pro záchranný člun Allroundmarine Poker HD 430, na jehož nákupu se město Dobříš podílelo v loňském roce.

Jak do peřin. Hasiči rozšířili své vybavení o seskokovou matraci

V kombinaci se záchranným člunem je přívěs určen pro práci na vodě, zejména pro vyhledávání a záchranu osob, pro přepravu a evakuaci osob, zvířat a majetku a pro likvidaci úniků nebezpečných látek do vody.

Celková pořizovací cena přívěsu byla 110 000 korun, přičemž 91 procent nákladů uhradilo město Dobříš příspěvkem ve výši 100 000 korun.

(pšt, hasicskelisty.cz zdroj a  foto: HZS Středočeského kraje)