Zlínští hasiči opět uspěli v mezinárodní soutěži v běhu do schodů

[ title]
Dvě bronzové medaile!

V sobotu 8. prosince 2018 se konal v polském městečku Wieliczka nedaleko Krakowa X. ročník soutěže Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników.  

Závod v běhu do schodů se každoročně pořádá v bývalých solných dolech, které dnes slouží jako muzeum dřívější těžby soli. Soutěžní tříčlenné družstvo je po prezentaci svezeno důlním výtahem do hloubky 110 metrů. V kompletní zásahové výstroji a za použití dýchacího přístroje pak každá soutěžní trojice zdolává 640 schodů na povrch bývalého dolu.Startovní listina čítala 82 soutěžních družstev z Polska a České republiky. Vypsány byly čtyři hlavní kategorie (absolutní pořadí, profesionální sbory, dobrovolné sbory, záchranáři jiných formací). Do závodu se přihlásilo devět výhradně ženských družstev.

Zlínský hasič Jan Haderka zazářil svým výkonem na hrách ve Španělsku

Českou republiku reprezentovalo družstvo ve složení Jan Haderka (Zlínský kraj - Zlín), Petr Smilek (Zlínský kraj - Zlín) a Martin Plšek (Olomoucký kraj - Přerov), které vybojovalo v těžké konkurenci hned dvě bronzové medaile. Na třetí příčce se umístili v kategorii profesionální hasič a krásné třetí místo jim patřilo i v absolutním pořadí.

(pšt, hasicskelisty.cz zdroj a foto: HZS Zlínského kraje)


Nehody v husté mlze

Nehody v husté mlze

26.2.2021 09:00:00

Mlha, že by se dala krájet, řekl by Rákosníček u svého rybníčku. Teď to povětšinou říkají řidiči, kteří se již druhý den potýkají s hustou mlhou. Vidět to je i na nehodovosti. Dnes ráno hasiči ...