Zlínský hasič Jan Haderka zazářil svým výkonem na hrách ve Španělsku

[ title]
Závodil jako jediný Čech

Neuvěřitelný výkon předvedl profesionální hasič Zlínského kraje, který jako jediný Čech závodil poslední týden v září na Evropských policejních a hasičských hrách ve španělském Algecíras a v okolí Gibraltaru.  

Jan Haderka si vybral dvě soutěžní disciplíny, a to výběh do schodů a Ultimate Firefighter. V kategorii do třiceti let s neuvěřitelným časem 3:14 získal zlatou medaili a v absolutním pořadí všech věkových kategorií s rozdílem dvou sekund skončil na nádherné druhé příčce.V dalším závodě mezi obrovskou konkurencí náš jediný Čech všem vytřel zrak a ve své věkové kategorii do třiceti let získal další zlatou medaili. Jeho neskutečný časový výkon nepředčil ani nikdo z dalších soutěžících v ostatních věkových kategoriích. Jan Haderka se tak postavil i podruhé na zlatý stupínek jako absolutní vítěz s nejlepším výkonem této soutěžní disciplíny.

Evropské policejní a hasičské hry se pořádají každé dva roky. Jejich tradice sahá do roku 2006. V roce 2016 se her zúčastnilo téměř pět tisíc hasičů a policistů z celé Evropy.

Borec na konec! Hasič z Plzeňska těžce zabodoval v Jižní Koreji!

V letošním roce pořadatelé připravili celkem šedesát možných sportovních disciplín a přihlásilo se více než tři tisíce závodníků z řad hasičů a policistů z celkem dvaceti sedmi zemí.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Zlínského kraje)
Nehody v husté mlze

Nehody v husté mlze

26.2.2021 09:00:00

Mlha, že by se dala krájet, řekl by Rákosníček u svého rybníčku. Teď to povětšinou říkají řidiči, kteří se již druhý den potýkají s hustou mlhou. Vidět to je i na nehodovosti. Dnes ráno hasiči ...