Borec na konec! Hasič z Plzeňska těžce zabodoval v Jižní Koreji!

Konkurence byla obrovská

Reprezentace HZS ČR v TFA se zúčastnila ve dnech 10.9. - 17.9.2018 13. světových hasičských her v Jižní Koreji.  A nutno dodat, že se naši v konkurenci 7000 účastníků z 65 zemí rozhodně neztratili.

Mezi reprezentanty byl i Pavel Kouřík z HZS Plzeňského kraje, stanice Domažlice. Tomu se podařilo získat úžasné 3. místo ve výstupu na vrchol hory Jebibong.

Jednalo se o cca 1km dlouhou trasu s převýšením 300m. Běželo se v atletickém oblečení. Trať obsahovala úseky s náročným terénem, velkými kameny, přírodními schody ale i se skalami.

Dle Pavlových slov se jednalo o velice náročný závod a o to více si svého umístění s časem  12:09 min. v konkurenci specialistů běžců cení.

Držíme palce! Zlínský hasič Jan Haderka odlétá bojovat do Jižní Koreji

V hlavním závodě TFA obsadil i přes nepřízeň počasí krásné 5. místo. V běhu na 5km obsadil svým výkonem 16:44min neskutečnou druhou pozici a to nejen ve své kategorii, ale i v celkovém umístění.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Plzeňského kraje)