Vítězství z Mistrovství záchranných týmů a složek IZS obhájil HZS Cheb

[ title]
Soutěžilo dvanáct pětičlenných týmů

V sobotu 8. září 2018 se opět na Pastvinách (Šlechtův palouk) konalo Mistrovství záchranných týmů HZS Pardubického kraje a složek integrovaného záchranného systému – záchrana na vodě.

Dvanáct pětičlenných týmů mělo za úkol splnit hned několik disciplín. Například nejprve museli záchranáři projet na vodní hladině člunem slalom, který byl sestaven ze čtyř bójek v řadě za sebou.

Na dalším stanovišti museli soutěžící předvést ovládání záchranného plavidla (raftu). Každý tým musel také provést kardiopulmonální resuscitaci (kardiopulmonální resuscitaci je metoda, jejíž pomocí oddalujeme klinickou smrt a zamezujeme nevratným poškozením životně důležitých orgánů.

Složky IZS se na Pastvinách utkají o zlatý pohár MČR záchranných týmů

Prvenství z loňského roku obhájilo družstvo HZS Cheb a odvezlo si tak zlatý pohár s vyrytým datem 8. 9. 2018. Druhé místo patří družstvu hasičů Ostravy-Fifejdy a třetí místo patří družstvu HZS Žamberk.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Pardubického kraje)
Nehody v husté mlze

Nehody v husté mlze

26.2.2021 09:00:00

Mlha, že by se dala krájet, řekl by Rákosníček u svého rybníčku. Teď to povětšinou říkají řidiči, kteří se již druhý den potýkají s hustou mlhou. Vidět to je i na nehodovosti. Dnes ráno hasiči ...