Složky IZS se na Pastvinách utkají o zlatý pohár MČR záchranných týmů

[ title]
Přijedou i borci ze zahraničí

V sobotu 8. září 2018 se opět na Pastvinách (Šlechtův palouk) bude konat Mistrovství záchranných týmů HZS Pardubického kraje a složek integrovaného záchranného systému – záchrana na vodě.

Pořadatelem je jako každý rok HZS Pardubického kraje, Vodní záchranná služba ČČK Pastviny, pobočný spolek a Prezidium Vodní záchranné služby ČČK.

Mistrovství se koná v rámci projektu Bezpečné pohraničí/ Bezpieczne pogranicze a za podpory Nadace ČEZ a dalších partnerů. Soutěže se účastní pětičlenné týmy záchranářů – velitel a čtyři záchranáři.

Soutěží se v první pomoci a záchraně osob z vody a břehů. Osoby je nutno vyhledat v terénu, provést základní ošetření a transport pomocí motorového člunu.

Vítězem vodní záchranářské Slezské Harty 2017 se stali hasiči z Bruntálu

Zvládnout techniku jízdy s motorovým člunem nebo záchranným plavidlem a předat zkušenosti mezi jednotlivými skupinami v záchranářské činnosti atd.  Mistrovství se také zúčastní týmy z KW PSP Wroclaw a PSP Opole.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Pardubického kraje)
Nehody v husté mlze

Nehody v husté mlze

26.2.2021 09:00:00

Mlha, že by se dala krájet, řekl by Rákosníček u svého rybníčku. Teď to povětšinou říkají řidiči, kteří se již druhý den potýkají s hustou mlhou. Vidět to je i na nehodovosti. Dnes ráno hasiči ...