V požárním útoku jsou letos nejlepší senioři z Plzně a borci z Domažlic

Soutěže se zúčastnila i žena. Jako jediná.

Začátkem tohoto víkendu pořádali hasiči ÚO Klatovy v Mochtíně 21. ročník soutěže seniorů a 4. ročník denních pracovníků v požárním útoku. Nejmladším závodníkem mezi seniory, tzv. novoseniorem, byl vyhlášen Alexandr Matoušek z Plzeňského družstva, který slavil čtyřicáté narozeniny necelé tři měsíce před soutěží.

Nejstarší závodník Ludvík Terš letos oslavil 57. narozeniny, soutěžil za družstvo z Klatov s nejvyšším věkovým průměrem 49,04 let. Soutěž seniorů v požárním útoku vyhráli Plzeňáci, pro zlato si doběhli za 26:47 vteřin. Nejstarší družstvo Klatovy se s časem 28:84 vteřin umístilo na stříbrné pozici.

Třetí místo vybojovali senioři z Přeštic, ti ukončili svůj soutěžní pokus za 31:88 vteřin. Čtvrtá pozice připadla Domažlicím (32:86 s) a páté místo zůstalo na tým Sušice-Horažďovice (43:45 s).

V soutěži denních příslušníků zvítězili hasiči z Domažlic, zlatou medaili získali za 27:05 vteřin. Druhé místo si vybojovali Plzeňáci, kteří ukončili svůj soutěžní pokus za 30:08 vteřin.

Hasicskelisty.cz: Pardubický kraj bodoval na Mistrovství HZS ČR v požárním sportu

Poslední medailová pozice zůstala na Klatovy, požární útok dokončili v čase 34:04. Soutěže denních příslušníků se zúčastnili hasiči z ÚO Jičín (Královehradecký kraj). Skončili sice až na čtvrtém místě, nicméně od přihlížejících sklidili největší potlesk.

Za tento tým se na start postavila Romana Steinerová, jediná žena soutěže. Hasiči ji zasypali lichotkami za perfektní sportovní výkon i obdivnými pohledy.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Plzeňského kraje)