Pardubický kraj bodoval na Mistrovství HZS ČR v požárním sportu

Na mistrovství se sjelo 700 závodníků

V těchto dnech se v Brně konalo 45. Mistrovství České republiky v požárním sportu družstev HZS ČR a 63. Mistrovství Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v požárním sportu. Jednalo se již o šesté společné mistrovství profesionálních a dobrovolných hasičů .

To opět nezklamalo ani závodníky ani diváky. Letos se do Brna sjelo 700 nejlepších hasičských sportovců z řad profesionálů i dobrovolníků, z řad mužů i žen. Nějaký zážite? To když odstartovala divácky atraktivní disciplína - výstup do 4. podlaží cvičné věže. Navíc byla k vidění v samém srdci Brna na náměstí Svobody.

Další den patřil na stadionu VUT Pod Palackého vrchem disciplíně běhu na 100 m s překážkami. Ani vysoké teploty nevzaly závodníkům formu a divákům elán pro fandění.

Mezi profesionálními hasiči se na 1. místo dostal Jakub Paulíček z HZS Pardubického kraje územního odboru Ústí nad Orlicí s časem 15,76 s.

Hasicskelisty.cz: V září budou v centru Mladé Boleslavi soutěžit hasiči ve vyprošťování

Druhý byl Jiří Volf z HZS Královéhradeckého kraje s časem 16,09.  Třetím borcem byl Vladislav Filip z HZS Středočeského kraje s časem 16,13 s.

Skvělý a nadějný Jakub Paulíček skončil také ve dvojboji (běh na 100 s překážkami (15,76 s) a výstup na cvičnou věž 15,25 s) na prvním místě.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Pardubického kraje)