Přežili byste? Pod Valdickou bránou v Jičíně se fest soutěžilo (VIDEO)

[ title]
Soutěžilo i osm žen

Valdštejnovo náměstí v Jičíně se sešli hasiči, policisté, zdravotničtí záchranáři, tedy více než padesátka závodníků v disciplínách TFA z řad profesionálních i dobrovolných hasičů.

Den složek integrovaného záchranného systému Královéhradeckého kraje se uskutečnil v rámci 15. ročníku jičínských májových oslav, v rámci programu soutěžili závodníci o titul nejtvrdšího hasiče v soutěži „Jičínský hasič přežívá“.  Při soutěži se museli závodníci popasovat s pěti fyzicky náročnými úseky, kde se vždy simulují zásahové činnosti v zásahovém oděvu za použití dýchacího přístroje, který slouží jako zátěž.

Borec na konec. V Olomouci se konal 16. přebor v lezení na obtížnost (VIDEO)

Na více než 200 metrů dlouhé trati se mezi sebou utkalo 54 profesionálních a dobrovolných hasičů a na start se postavilo i osm žen. Byli vítězové i poražení, ale to by byl dlouhý výčet všech borců, co se nebojí soutěžit až do úplného vyčerpání.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Královéhradeckého kraje)

Nehody v husté mlze

Nehody v husté mlze

26.2.2021 09:00:00

Mlha, že by se dala krájet, řekl by Rákosníček u svého rybníčku. Teď to povětšinou říkají řidiči, kteří se již druhý den potýkají s hustou mlhou. Vidět to je i na nehodovosti. Dnes ráno hasiči ...