Borec na konec. V Olomouci se konal 16. přebor v lezení na obtížnost (VIDEO)

[ title]
Vítěz zdolal všechny cesty

V minulých dnech se uskutečnil na umělé lezecké stěně Flash Wall v Olomouci 16. přebor HZS ČR v lezení na obtížnost.  Organizátorem soutěže byl Sportovní klub při HZS Olomouckého kraje. Soutěž byla navržena pro lezce všech úrovní.

Skládala se ze čtyř kvalifikačních, dvou semifinálových a jedné finálové cesty. Z celkového počtu 29 lezců se z kvalifikace dostalo 12 nejlepších lezců do semifinále.Ze semifinálových cest postoupilo 6 nejlepších lezců do finále. V něm předvedl nejlepší výkon ostravský lezec Ondřej Ďoubal, který jako jediný lezec zdolal všechny cesty.

Na druhém místě se umístil Roman Popík z HZS Kraje Vysočina, kterého ve finále zradila poslední karabina, kterou nezacvakl a díky tomu skončil na celkovém druhém místě.

Rychlejší než opice. Je úplně jedno jestli v Čechách nebo v Rusku (VIDEO)

Na třetím místě skončil Miroslav Mikuš z Ostravy. Nejlepším domácím lezcem se stal Petr Urbanovský z hasičské stanice Olomouc, který skončil na celkovém pátém místě.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Olomouckého kraje)
Nehody v husté mlze

Nehody v husté mlze

26.2.2021 09:00:00

Mlha, že by se dala krájet, řekl by Rákosníček u svého rybníčku. Teď to povětšinou říkají řidiči, kteří se již druhý den potýkají s hustou mlhou. Vidět to je i na nehodovosti. Dnes ráno hasiči ...