Olomoučtí hasiči nejen že umí hasit, ale i makat na běžkách

[ title]
Na krku borcům cinkaly zlaté medaile

V minulých dnech se v Bedřichově v Libereckém kraji konal již 12. ročník tradičního závodu O pohár ředitele Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy v běžeckém lyžování.

Hasiči z Olomouckého kraje se mezi 45 závodníky se v letošním sportovním klání rozhodně neztratili. Příval mokrého sněhu, silný vítr a hrozba pádu stromů a větví v lesích nedávalo příliš dobré vyhlídky běžeckého závodu.Realita byla naštěstí jiná a k vidění byly úžasné výkony a časy na trati dlouhé 12 kilometrů. Z Olomouckých závodníků se na start postavili Milan Smatana ze stanice v Jeseníku a Roman Kika ze stanice v Olomouci a při vyhlašování výsledků jim oběma na krku zacinkala zlatá medaile.

Dobojováno: Známé lyžařské borce v Bedřichově zastínil úplný nováček

Milan Smatana se v kategorii 40 - 49 let blýskl fantastickým výkonem, kdy obhájil ve své kategorii loňské prvenství a s časem 35:24 min zaostal za absolutním vítězem závodu o pouhých 59 vteřin.

Roman Kika předvedl také skvělý výkon a v nestarší kategorii nad 50 let získal s časem 40:14 min zlatou medaili.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Olomouckého kraje)
Nehody v husté mlze

Nehody v husté mlze

26.2.2021 09:00:00

Mlha, že by se dala krájet, řekl by Rákosníček u svého rybníčku. Teď to povětšinou říkají řidiči, kteří se již druhý den potýkají s hustou mlhou. Vidět to je i na nehodovosti. Dnes ráno hasiči ...