Dobojováno: Známé lyžařské borce v Bedřichově zastínil úplný nováček

[ title]
Na závod dorazilo 51 hasičů z celé republiky

Na start 9. ročníku již tradičního závodu „O pohár ředitele Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy“ v běžeckém lyžování v Bedřichově dorazilo 51 hasičů z celé ČR. Kdo přijel, zažil jedinečný lyžařský den. Informovala o tom Pavlína Adamcová, mluvčí HZS Praha.

Čerstvý prašan, mírně popadávající sníh a především skvělé individuální výkony. Tentokrát však bez několikanásobného vítěze Davida Prosse, ale za to s několika nováčky v nejmladší kategorii. Před zraky ředitele HZS hl. m. Prahy brig. gen. Romana Hlinovského se tentokrát dařilo především pražským hasičům a hasičům libereckého kraje.

Mezi nejlepšími nechyběli jako každý rok excelentní lyžaři David Šťastný, Jiří Vavruška, Jiří Berger a Karolína Bergerová. Všechny však svým výkonem zastínil nováček a zároveň absolutní vítěz závodu Aleš Havel, který zaostal za traťovým rekordem pouhých 17 vteřin.

Po závodě na účastníky čekala tradiční kachna a bohatá tombola. Trať dlouhá 12 kilometrů vedla z Nové louky přes Hřebínek a Kristiánov zpět do cíle k vyhlášené Šámalově chatě.  

(pšt, hasicskelisty.cz, foto: HZS Praha)