Na věž Bolt Tower vyběhnou nejtvrdší hasiči ze Slovenska i Polska

Náročná adrenalinová soutěž

Přes šest desítek špičkových tvrdých hasičů z ČR a Slovenska se již přihlásilo do letošního adrenalinového TFA Ostravská věž (TFA=Nejtvrdší hasič přežije), které připadlo na prvomájovou neděli (1.5.2022). V průmyslově krásné Dolní oblasti Vítkovic se v tomto vysilujícím závodě s mnoha náročnými disciplínami vedle nich předvede i čtveřice odvážných žen. A tradičně na poslední chvíli se očekává příjezd několika polských borců.Právě toto „téefáčko“ (TFA = Toughest Firefighter Alive), které se kvůli covidu koná opět po třech letech, je považováno za nejtěžší závod tohoto druhu v rámci celé Evropy. Paralelní start dvou závodníků v kompletním zásahovém vybavení, včetně těžké tlakové láhve a přilby, začíná pod vysokými pecemi v 10:00 hodin.

Dva mistři světa v disciplínách TFA! Zlatí David Kubiš a Michal Brousil

Cíl trati náročné adrenalinové soutěže TFA Ostravská věž (muži profesionální hasiči ve 3 věkových kategoriích, dobrovolní hasiči v jedné kategorii, ženy mají trochu „lehčí“ verzi trati) je každoročně na vrcholu vysoké pece, nazvané podle známého jamajského sprintera Bolt Tower.

Klání je součástí Českého poháru v disciplínách TFA (Ostrava, Plzeň, Olomouc a Kroměříž). Je to rovněž postupová soutěž pro členy SDH obcí k účasti na Mistrovství ČR dobrovolných hasičů v disciplínách TFA, které se bude konat 1. října 2022 ve Štramberku a zároveň byla zařazena do 3. ročníku Poháru Krajského sdružení hasičů Moravskoslezského kraje v TFA.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS MSK)

Lis na slámu se uchránit nepodařilo

17.7.2024 07:00:00

V úterý v odpoledních hodinách přijalo krajské operační a informační středisko hlášení o požáru lisu na poli v obci Vysoké Veselí. Na místo události vyjely tři jednotky požární ochrany. Při příj...