Dva mistři světa v disciplínách TFA! Zlatí David Kubiš a Michal Brousil

[ title]
Písečtí profesionální hasiči jsou členy šestičlenné reprezentace

Hned první disciplína na Světových policejních a hasičských hrách 2019, které aktuálně probíhají v čínském Chengdu, přinesla jihočeským barvám zlaté medaile. Michal Brousil a David Kubiš prokázali svoji světovou kvalitu a stali se ve svých věkových kategoriích mistry světa!  

Písečtí profesionální hasiči jsou členy šestičlenné reprezentace HZS ČR, která se od 9. srpna účastní prestižní světové sportovní soutěže.

Michal Brousil je úřadujícím mistrem Evropy a opět potvrdil, že je letos nepřemožitelný. Tentokrát stlačil svůj výsledný čas na všech úsecích pod čtyři minuty a tímto famózním způsobem je právem mistrem světa. David Kubiš rovněž předvedl naprosto parádní výkon, nenašel přemožitele a i on poveze domů titul mistra světa.

Hasiči vyrážejí do Číny. Mají velké medailové šance ve světové soutěži

Jihočeské závodníky v následujících dnech čekají ještě další závody. 13. srpna poběží jednotlivci firefighter steeplechase (překážkový běh) a 14. srpna poběží stejný závod družstva. V této soutěži se jedná o obdobu závodu na 100m překážek, který je součástí požárního sportu. Soutěžící na klasické požární „stovce“ zkombinují motání hadic, přeběh přes kladinu a napojení hadic na rozdělovač.

A na závěr světových her půjdou Jihočeši do závodu stair race (závod do schodů), kdy v zásahovém obleku a dýchací technice na zádech vyběhnou do 53. patra hotelu Waldorf – 1590 schodů. Tento závod čeká na jednotlivce 16. srpna a na družstva 17. srpna.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Jihočeského kraje)


Nehody v husté mlze

Nehody v husté mlze

26.2.2021 09:00:00

Mlha, že by se dala krájet, řekl by Rákosníček u svého rybníčku. Teď to povětšinou říkají řidiči, kteří se již druhý den potýkají s hustou mlhou. Vidět to je i na nehodovosti. Dnes ráno hasiči ...