Liberečtí hasiči ukázali v Praze svou nepřemožitelnost na divoké vodě

[ title]
Tradiční kategorie

Cvičný kanál v Praze - Troji se stal dějištěm XXI. ročníku Odborné přípravy HZS ČR na raftových člunech. Akci každoročně pořádá HZS Prahay ve spolupráci s Fakultou tělesné výchovy a sportu UK Praha.  

Závodilo se tradičně v kategoriích R4 (raft se čtyřčlennou posádkou) a R6 (raft se šestičlennou posádkou) ve slalomu a sjezdu.

Mezi 14 týmy z celé České republiky podali v kategorii R4 skvělý sportovní výkon liberečtí profesionální hasiči, kteří stanuli nejvýše na stupních vítězů.

„Bylo to nečekané a milé. Nevěděli jsme průběžné výsledky, o to větší překvapení jsme zažili při vyhlašování. Poděkování patří Standovi Hajskému, mistrovi světa v raftingu, který nás vedl a se kterým jsme si dopluli pro vítězství," přiblížil liberecký hasič Radek Musil.

Složky IZS se na Pastvinách utkají o zlatý pohár MČR záchranných týmů

Vedle Radka Musila, Stanislava Hajského tvořili posádku další 2 liberečtí hasiči Michal Bien a Roman Kupec.

Na závodech byla i posádka R6 ze stanice Jablonec nad Nisou. Mezi jedenácti účastníky v kategorii obsadili jablonečtí hasiči pěkné 7. místo.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Libereckého kraje)
Nehody v husté mlze

Nehody v husté mlze

26.2.2021 09:00:00

Mlha, že by se dala krájet, řekl by Rákosníček u svého rybníčku. Teď to povětšinou říkají řidiči, kteří se již druhý den potýkají s hustou mlhou. Vidět to je i na nehodovosti. Dnes ráno hasiči ...