Krchlebská věž opět odstartuje krajskou soutěž v požárním sportu

[ title]
Utkají se profíci i dobráci

V sobotu 8. června se v Krchlebech nedaleko Čáslavi uskuteční už 18. ročník závodu ve výstupu do čtvrtého podlaží cvičné věže pomocí jednohákového žebříku.  

Pro účastníky z HZS Středočeského kraje bude Krchlebská věž stejně jako v předchozích letech součástí Krajské soutěže v požárním sportu profesionálních a dobrovolných hasičů, kterou bude 15. a 16. června hostit městský stadion Olympia v Kutné Hoře.

Soutěž v Krchlebech bude zahájena v 9 hodin nástupem závodníků, rozhodčích a hostů, předpokládané slavnostní vyhlášení výsledků s předáním cen kolem 15. hodiny.

Následující víkend 15. a 16. června bude probíhat Krajská soutěž v požárním sportu profesionálních a dobrovolných hasičů v Kutné Hoře.V sobotu od devíti hodin uvidí diváci běh na 100 m s překážkami, kde se představí soutěžící v kategoriích muži HZS, muži SDH a ženy SDH.

Přežili byste? Pod Valdickou bránou v Jičíně se fest soutěžilo (VIDEO)

Odpoledním programem bude štafeta 4x100 m s překážkami, opět rozdělené do kategorií muži HZS, muži SDH a ženy SDH. Nedělní dopoledne bude jako už tradičně patřit právem nazývané královské disciplíně požárního sportu – požárnímu útoku.

Soutěžit se bude ve stejných kategorií jako u předchozích disciplín, tzn. muži HZS, muži SDH a ženy SDH.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)
Nehody v husté mlze

Nehody v husté mlze

26.2.2021 09:00:00

Mlha, že by se dala krájet, řekl by Rákosníček u svého rybníčku. Teď to povětšinou říkají řidiči, kteří se již druhý den potýkají s hustou mlhou. Vidět to je i na nehodovosti. Dnes ráno hasiči ...