Karlovarská věž se blíží, další ročník soutěže zahájí novou sezonu

[ title]
Závodník bude mít pouze dva pokusy

V úterý 7. května se na stanici v Karlových Varech uskuteční další ročník tradiční soutěže ve výstupu do 4. podlaží cvičné věže. Soutěž začíná v 10 hodin a na věži se představí závodníci z řad profesionálních i dobrovolných hasičů z celé republiky.

Soutěž v Karlových Varech každý rok zahajuje novou sezonu soutěží v této nejtěžší individuální disciplíně požárního sportu. Závod je vypsaný ve dvou kategoriích: I. kategorie - věk do 39 let, II. kategorie - 40 let a starší. Každý závodník provede 2 pokusy, 16 závodníků s nejlepším časem postupuje do vyřazovacího závodu.

Počítá se lepší čas z obou pokusů, v případě rovnosti časů o lepším závodníkovi rozhodne součet obou pokusů, v případě rovnosti součtu časů o lepším závodníkovi rozhodne nový pokus. Soutěžící s jednohákovým žebříkem v ruce startuje ze vzdálenosti 32,25 m od cvičné věže.

Borec na konec. V Olomouci se konal 16. přebor v lezení na obtížnost (VIDEO)

Parapet okna druhého podlaží je ve výšce 4,25 m a vzdálenosti mezi parapety druhého, třetího a čtvrtého podlaží jsou 3,3 m. Podlaží 4. patra je tak ve výšce 10, 85 m. Hmotnost hákového žebříku musí být nejméně 8,5 kg.

Jedná se tak o zřejmě divácky nejatraktivnější disciplínu požárního sportu. Výstup do 4. podlaží cvičné věže je velmi náročná disciplína, spojující v sobě výbušnou sílu rukou s koordinací nohou.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Karlovarského kraje)
Nehody v husté mlze

Nehody v husté mlze

26.2.2021 09:00:00

Mlha, že by se dala krájet, řekl by Rákosníček u svého rybníčku. Teď to povětšinou říkají řidiči, kteří se již druhý den potýkají s hustou mlhou. Vidět to je i na nehodovosti. Dnes ráno hasiči ...