Hanáckým pilařem se stal hasič z Dobříše, druhý byl velitel stanice v Uničově

[ title]
Umění preciznosti

Dvacet hasičů se minulý týden utkalo o titul Hanácké pilař 2019 na hasičské stanici v Olomouci.  
Klání prověřilo jejich dovednosti s motorovou pilou. Soutěžící bojovali ve čtyřech disciplínách, ve kterých se měřil čas a hlídala se též preciznost provedení. Nejdříve museli vyměnit řetěz motorové pily, poté předvedli své schopnosti při kombinovaném a přesném řezu.

Soutěž zakončili odvětvováním. Nejlépe si při náročném klání vedl Jakub Mařík z jednotky sboru dobrovolných hasičů v Dobříši ve Středočeském kraji, druhé místo získal Pavel Doležel z HZS Olomouckého kraje, velitel stanice v Uničově. Třetí příčku obsadil Martin Vízner HZS Středočeského kraje ze stanice v Mělníku.

Přeřízl ji rychle. Hanáckým pilařem 2018 se stal Martin Plšek

Účastnit klání se mohli členové Hasičského záchranného sboru ČR nebo jednotek sboru dobrovolných hasičů obce, kteří absolvovali specializační kurz pro obsluhu motorových pil v jednotce požární ochrany a také pravidelnou odbornou přípravu. Platnost osvědčení byla kontrolována při prezenci.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Olomouckého kraje)
Nehody v husté mlze

Nehody v husté mlze

26.2.2021 09:00:00

Mlha, že by se dala krájet, řekl by Rákosníček u svého rybníčku. Teď to povětšinou říkají řidiči, kteří se již druhý den potýkají s hustou mlhou. Vidět to je i na nehodovosti. Dnes ráno hasiči ...