Přeřízl ji rychle. Hanáckým pilařem 2018 se stal Martin Plšek

Soutěžící museli zdolat kládu o průměru 38 cm

Ve středu 26. září 2018 byl v 9:00 hodin zahájen na stanici v Olomouci druhý ročník soutěže Hanácké pilař 2018. Na soutěž se sjelo 29 závodníků z řad profesionálních a dobrovolných hasičů z celé České republiky.

Nejlépe si s motorovou pilou poradil příslušník HZS Olomouckého kraje, stanice Přerov Martin Plšek.
Každý závodník musel mít vlastní motorovou pilu a být oblečen do protiprořezových kalhot a bot. Pro zájemce byla připravena ještě jedna doplňková soutěž - řezání ruční pilou ve dvojicích.

Na druhém místě se umístil Tomáš Doležal z HZS Kraje Vysočina a bronzovou medaili získal Dušan Bátěk z HZS Olomouckého kraje.

Havlíčkobrodští hasiči poměřili své dovednosti v práci s motorovou pilou

V doplňkové disciplíně si nejlépe vedla dvojice Zdražil - Bloudek, která kládu o průměru 38 cm ruční pilou prožezala za 1:09 minut.

Stříbrnou příčku obsadila dvojice Zatloukal - Látal s časem 1:13 min a bronz si ovezla dvojice Mach - Říčný s časem 1:19 minut.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Olomouckého kraje)