Dal to! Michal Brousil je absolutním vítězem závodu TFA Ostravská věž

[ title]
Sedm desítek soupeřů

Na prvního máje se roztočil kolotoč seriálu atraktivních hasičských závodů v disciplínách TFA. První letošní závod hostila Ostrava, kde v areálu Dolních Vítkovic proběhla již tradiční Ostravská věž.  

V Ostravě se podle očekávání sešla celá česká špička, kterou v prostředí bývalých vysokých pecí doplnili také zahraniční borci ze Slovenska a Polska. Na start se v průběhu dne postavilo přibližně sedm desítek závodníků a závodnic.

Všichni absolvovali extrémně náročný závod složený se čtyř úseků obsahujících kombinace několika silových, překážkových a vytrvalostních disciplín, kde museli prokázat svou fyzickou i psychickou sílu a odolnost. Cílem závodu pak byl tradičně vrchol vysoké pece zvané Bolt Tower.HZS Jihočeského kraje v Ostravě reprezentovali tři závodníci: Michal Brousil a David Kubiš z územního odboru Písek a Ondřej Fišer z územního odboru Tábor.

Karlovarská věž se blíží, další ročník soutěže zahájí novou sezonu

Bezkonkurenčně nejlépe si vedl Michal Brousil, který s časem 6:19,07 s přehledem zvítězil nejen ve své věkové kategorii do 35 let, ale také se stal absolutním vítězem závodu.

Skvěle si vedl také David Kubiš. Jeho čas 6:55,55 znamenal třetí místo ve věkové kategorii B (35 - 45 let). Ondřej Fišer ve své věkové kategorii do 35 let obsadil krásné 11. místo.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Jihočeského kraje)
Nehody v husté mlze

Nehody v husté mlze

26.2.2021 09:00:00

Mlha, že by se dala krájet, řekl by Rákosníček u svého rybníčku. Teď to povětšinou říkají řidiči, kteří se již druhý den potýkají s hustou mlhou. Vidět to je i na nehodovosti. Dnes ráno hasiči ...