Vysoce nakažlivá nemoc v Mladé Boleslavi! Složky IZS cvičily připravenost

Dekontaminační sprchy

Včera dopoledne se do nemocnice v Mladé Boleslavi dostavil muž, který vykazoval známky infekce vysoce nakažlivou nemocí. Navíc uvedl, že nedávno pobýval v jedné z afrických zemí, kde je tento výskyt možný.  

Takový byl námět taktického cvičení složek IZS, které proběhlo v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi. K události se sjely všechny složky, které jsou podle typové činnosti na takový zásah předurčené.

Hasiči po příjezdu do nemocnice zajišťovali dekontaminační stanoviště pro očistu osob, a to nejen pro ty, které přišly do styku s infikovanou osobou, ale také přímo pro nakaženého pacienta. Na místě tak bylo nutné postavit dvě dekontaminační sprchy.Po ustavení dekontaminačního stanoviště se jednotliví hasiči oblékli do ochranných obleků a vydali se do ordinace, odkud nejprve odvedli osoby z čekárny a následně i zdravotnický personál, který se zasaženou osobou přišel do styku.

V Rožňově pod Radhoštěm cvičily složky IZS. Uniklý chlór může zabíjet

Nakonec vynesli ve speciálním biovaku nakaženého muže, kterého v tomto vaku také dekontaminovali a následně předali k transportu do cílového zařízení.

(pšt, hasicskelisty.cz zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)