Profesionální a dobrovolní hasiči pomáhají v Olomouckém kraji

[ title]
Logistika ochranných pomůcek

Profesionální i dobrovolní hasiči jsou během posledních několika dnů aktivně zapojeni v celé škále činností v souvislostí s epidemií koronaviru. Příslušníci sboru pracují aktivně a doslova nepřetržitě v krizových štábech kraje, i v jednotlivých obcí s rozšířenou působností ve stálých pracovních skupinách štábů.  

Na určených místech zabezpečují míchání a distribuci dezinfekčních prostředků. Logisticky zajišťují také rozmístění ochranných pomůcek a zdravotnického materiálu v celé lokalitě kraje. Na požadovaných místech jako jsou nemocnice, hraniční přechody, kontrolní stanoviště pomáháme budovat pracovní zázemí záchranným a bezpečnostním složkám.

Zástupci hasičů podepsali memorandum o spolupráci s profíky i dobráky

Svou nemalou roli sehrává i náročná činnost na linkách tísňové pomoci 112 a 150. Přes složitou situaci v souvislosti s uzavřením několika obcí v lokalitě Litovel, Uničov, Červenka se daří zachovat v těchto částech standardní úroveň pomoci a bezpečnosti obyvatelům. Profesionální stanice Litovel a Uničov v této oblasti zajišťuje svou činnost naprosto ve stejném režimu jako při běžném stavu.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Olomouckého kraje)