Masakr v tunelu. Z vlaku spadl náklad na protijedoucí soupravu

Cvičení prověřilo všestrannost zásahujících složek

Nehoda s následně vzniklým požárem si vyžádala 14 těžce a středně těžce zraněných lidí, 15 osob bylo zraněno lehce, 22 bez zranění. Strojvůdce na místě zemřel.

Tato děsivá zpráva je naštěstí jen výslednicí cvičení záchranných složek včetně hasičů, které se odehrálo v železničním tunelu Mosty u Jablunkova-Svrčinovec. Cvičení bylo výjimečné rozsahem i umístěním nehody.Bylo nutné proto, aby zaměstnanci příslušných nemocnic nejenom věděli, jak se chovat a co dělat v mimořádných situacích, ale aby se doporučené postupy vžily a zautomatizovaly.

Vlakové neštěstí v tunelu Ejpovice. Desítky zraněných, byly i oběti na životech

Akce rovněž prověřila jazykové znalosti zdravotníků, neboť někteří z fiktivních pacientů byli cizinci. Tím se potvrdilo, že i při tak vážné hromadné události jsou schopni adekvátně reagovat a všichni vědí, jak mají postupovat.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS MSK)

Na místo nehody letěl vrtulník

19.8.2022 10:00:00

Od desáté hodiny dopolední (18.08.2022) zasahovali profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a města Rožnov pod Radhoštěm u dopravní nehody osobního vozidla a sanitky, která převážela pa...

Požár elektrokoloběžky

17.8.2022 07:00:00

Úterní požár své elektrokoloběžky zachytil na video majitel. V tomto případě byla na vině technická závada a majitel nic nezanedbal. I přesto varujeme, pořádně si rozmyslete, kde zařízení s akumul...