Hasiči v Moravských Budějovicích slavili půl století existence

Předán prapor k výročí vzniku

O uplynulém víkendu proběhla na stanici profesionálních hasičů v Moravských Budějovicích za účasti starosty Vlastimila Bařinky a dalších významných hostů oslava u příležitosti 50. výročí vzniku stanice.

V rámci slavnostního aktu převzal velitel stanice npor. Bc. Jan Málek z rukou krajského ředitele hasičů jako zástavu pro stanici prapor a krajským ředitelem osobně věnovanou stuhu k praporu. Žehnání praporu se ujal kpt. Ing. Petr Trefil, příslušník HZS Kraje Vysočina, který ale také působí jako trvalý jáhen v Havlíčkově Brodě.Právě předání praporu k půlkulatému výročí vzniku stanice je pro hasiče v Moravských Budějovicích významných milníkem. Žehnání praporu je pojímáno jako trvale platná přímluvná modlitba za ty, kteří pod dotyčným praporem budou sloužit.

Tak na zdraví a raději dvakrát! Profíci v Třešti oslavili 45 let své existence

Přímluva k Bohu vyjadřuje prosbu, aby ti, které prapor spojuje, chtěli a uměli, s Boží pomocí, chránit životy, zdraví a majetek občanů, ale také veškeré profesní a morální hodnoty. Hlavně také, aby se pod praporem dokázali opravdově sjednotit.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdro. HZS Kraje Vysočina)