Tak na zdraví a raději dvakrát! Profíci v Třešti oslavili 45 let své existence

Přišli i bývalí příslušníci

Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 si profesionální hasiči v Třešti připomněli 45. výročí svého vzniku. V souvislosti s tímto výročím otevřeli brány stanice široké veřejnosti. Mezi pozvanými hosty nechyběli ani bývalí příslušníci této stanice.  

Za dobu své existence si profesionální hasiči v Třešti na své konto připsali již tisíce úspěšných zásahů. Samotný začátek fungování třešťské stanice nebyl přitom vůbec jednoduchý. Své zázemí profesionální hasiči nalezli u dobrovolných hasičů, v hasičské zbrojnici v ulici Dr. Richtra, která byla vystavěna v letech 1947 až 1949.

Od 1. ledna 1975 začal výkon nepřetržité čtyřiadvacetihodinové služby. Postupně se stavy příslušníků ve směně navyšovaly na dva a posléze na čtyři.

Kutnohorští hasiči oslaví padesátku. Veselice bude na Palackého náměstí

Prvním velitelem stanice byl Jiří Šindelář, funkci velitele zastával od prosince roku 1974 do ledna roku 1979. Ve funkci jej následně vystřídal Rudolf Obořil, který stanici vedl až do června roku 1995.

Následně byla stanice opět pod vedením Jiřího Šinedláře až do konce roku 2015. Současným velitelem stanice je por. Martin Hron.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Kraje Vysočina)