Zřítily se ze skály. Hasiči zachránili u jihočeského Zářečí dvě ženy

[ title]
Pád z výšky zhruba 20ti metrů

Všechny složky integrovaného záchranného systému byly vyslány do lokality Židova Strouha u Nuzic, kde byl ohlášen pád dvou osob ze skal.  

Když na místo přijela profesionální jednotka ze stanice Týn nad Vltavou, společně s policisty obvodního oddělení Bechyně zahájila pátrání po osobách s tím, že se jejich hledání přesunulo pod ferratu.

Dobrovolní hasiči obce Bechyně dali v Židově Strouze na vodu člun a pod ferratovou cestu vyrazili po řece. Zraněné osoby, které spadly ze skalnatého svahu z přibližně 15 – 20 metrů, byly nakonec nalezeny v místní části Bechyně – v Zářečí.

Výlet do Pulčínských skal skončil v sanitce. Žena si v terénu zranila nohu

Tam hasiči asistovali lékaři LZS a zdravotníkům ZZS při ošetření dvou žen. Oběma byl nasazen krční límec a byla jim ošetřena povrchová zranění.

Velitel zásahu v době, kdy obě ženy byly nalezeny a byly již v péči zdravotníků, odvolal lezeckou skupinu profesionálních hasičů ze stanice Tábor i dobrovolnou jednotku z Bechyně.

Obě ženy hasiči uložili a zafixovali do vakuových matrací. Obě pak transportovali do sanitky ZZS, která je odvezla k vrtulníku LZS. Obě byly postupně transportovány do nemocnice.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj: HZS Jihočeského kraje)
Požár roubenky

Požár roubenky

27.2.2021 09:00:00

U požáru roubené chalupy ve Smržovce zasahovalo dnes po půl druhé odpoledne šest hasičských jednotek. Velitel zásahu po příjezdu zajistil odpojení objektu od elektrické energie. Požární útok by...

Nehody v husté mlze

Nehody v husté mlze

26.2.2021 09:00:00

Mlha, že by se dala krájet, řekl by Rákosníček u svého rybníčku. Teď to povětšinou říkají řidiči, kteří se již druhý den potýkají s hustou mlhou. Vidět to je i na nehodovosti. Dnes ráno hasiči ...