Výlet do Pulčínských skal skončil v sanitce. Žena si v terénu zranila nohu

[ title]
Transport pacientky byl dost náročný

Hasiči vyjeli na žádost o pomoc při zranění osoby v Pulčínských skalách nedaleko Francovy Lhoty na Vsetínsku. Operační důstojník na místo vyslal jednotku profesionálních hasičů ze stanice Valašské Klobouky a terénní speciál lezeckého družstva z centrální stanice Zlín.

Poplach byl vyhlášen také dobrovolným hasičům z Pulčína. Těžký terén nedovolil příjezd na samotné místo ani terénním vozem a jednotka musela další část k události pěšky.Průzkumem bylo zjištěno, že na turistické trase ve skalách si žena zranila nohu a nebyla schopna další chůze.

Hasiči zachraňovali ženu, která spadla ze skály. Padala z deseti metrů

Po poskytnutí první pomoci byla proto naložena do transportní vany a hasiči ji přenesli asi kilometr horským terénem až k vozidlu zdravotnické záchranné služby.

Následně byla pacientka odvezena do nemocnice a zásah hasičů byl ukončen.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Zlínského kraje)
Požár roubenky

Požár roubenky

27.2.2021 09:00:00

U požáru roubené chalupy ve Smržovce zasahovalo dnes po půl druhé odpoledne šest hasičských jednotek. Velitel zásahu po příjezdu zajistil odpojení objektu od elektrické energie. Požární útok by...

Nehody v husté mlze

Nehody v husté mlze

26.2.2021 09:00:00

Mlha, že by se dala krájet, řekl by Rákosníček u svého rybníčku. Teď to povětšinou říkají řidiči, kteří se již druhý den potýkají s hustou mlhou. Vidět to je i na nehodovosti. Dnes ráno hasiči ...