Zavalil ho kořen stromu. Muž přišel poděkovat za záchranu života

Manželka zavolala pomoc hasičů

Pan Luboš Dušek z Výprachtic navštívil hasičskou stanici v Lanškrouně. Měl pro to svůj důvod. Hasiči mu loňského 2. září zachránili život, když ho v lese při provádění lesnických prací zavalil kořen stromu s nábalem zeminy.

Zavalenému muži Luboši Duškovi koukala pouze hlava. Naštěstí s mužem v lese byla jeho žena. Z osudného dne si totiž pan Dušek pamatuje jen to, jak ho pařez zavalil a jen stihl manželce, která s ním v lese pracovala, říct, že má mobilní telefon v náprsní kapse. Ten se naštěstí podařilo paní z částečně zasypané kapsy vyhrabat a zavolala pomoc.Hasiči k záchraně muže museli použít řetězy, hydraulické rozpínáky a další vyprošťovací nářadí tak, aby mohli celý kořenový val o hmotnosti zhruba 1 tuny nadzvednout a muže vyprostit. K události přiletěl i vrtulník letecké záchranné služby, který muže transportoval do nemocnice. Samotné vyproštění bylo velmi náročné a trvalo zhruba 30 minut.

Dobrovolný hasič v Lipníku nad Bečvou vytáhl z okna hořícího domu dvě ženy

Na návštěvu hasičské stanice pana Duška doprovodil i starosta Výprachtic Luděk Skalický. Pan Dušek se „pochlubil“ hasičům snímkem sešroubované pánve a jako poděkování přinesl hasičům chlebíčky a zákusky. Zachráněný muž se těší dobrému zdraví, užívá si každého dne i v této nelehké době, protože mu nechybí smysl pro humor.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Pardubického kraje)

Na místo nehody letěl vrtulník

19.8.2022 10:00:00

Od desáté hodiny dopolední (18.08.2022) zasahovali profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a města Rožnov pod Radhoštěm u dopravní nehody osobního vozidla a sanitky, která převážela pa...

Požár elektrokoloběžky

17.8.2022 07:00:00

Úterní požár své elektrokoloběžky zachytil na video majitel. V tomto případě byla na vině technická závada a majitel nic nezanedbal. I přesto varujeme, pořádně si rozmyslete, kde zařízení s akumul...