Dobrovolný hasič v Lipníku nad Bečvou vytáhl z okna hořícího domu dvě ženy

Čumilové jen fotografovali

Bývalý vojenský a současný dobrovolný hasič Bronislav Rýpar nezaváhal minulý týden při požáru v šicí dílně v Lipníku nad Bečvou ani na vteřinu. Když viděl, že kousek od něj stoupá k obloze hustý dým, sednul do své modré Avie a vyrazil na místo.

Už zdálky viděl, že v okně domu, ze kterého stoupá kouř, někdo je. Zastavil automobil u fasády domu tak, aby z něj mohl vystoupit, vylezl na střechu vozu a natáhl se k ženě, která seděla v okně.V hustém dýmu tam stála nehnutě další žena.  „Byla úplně vyděšená, nemohla se pohnout. Musel jsem na ni trochu zvýšit hlas, aby mě slyšela a abych ji zmobilizoval. Poslechla, přišla k oknu a stejným způsobem jsme ji společně vytáhli ven, "vysvětluje dobrovolný hasič s tím, že mu se záchranou obou žen pomohl Sebastian Koky ze sousedního domu. Spousta okolo stojících lidí jen stála a fotila.

Konečně uznání! Dobráci významně přispívají k bezpečnosti ve Zlínském kraji

Bronislav Rýpar přiznal, že to není poprvé, co zachránil někomu život. „Před léty jsem na misi ze skladu, kde unikal chlor, vytáhnul muže. Přežil to,“ uzavírá s úsměvem Bronislav.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Olomouckého kraje)

Na místo nehody letěl vrtulník

19.8.2022 10:00:00

Od desáté hodiny dopolední (18.08.2022) zasahovali profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a města Rožnov pod Radhoštěm u dopravní nehody osobního vozidla a sanitky, která převážela pa...

Požár elektrokoloběžky

17.8.2022 07:00:00

Úterní požár své elektrokoloběžky zachytil na video majitel. V tomto případě byla na vině technická závada a majitel nic nezanedbal. I přesto varujeme, pořádně si rozmyslete, kde zařízení s akumul...