Výrobna plastů v plamenech, požár způsobil škodu za 1,5 miliónu

[ title]
Požár zřejmě způsobila vadná elektroinstalace

Šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovalo včera v ranních a dopoledních hodinách u požáru výrobny plastů ve Vodňanech, části obce Hvožďany.

Do uzavřeného jednopodlažního objektu výrobny o půdorysu 13 x 21 metrů museli hasiči z důvodu nebezpečí z prodlení vniknout násilnou cestou.

Průzkum ukázal, že požár zasáhnul část výrobního prostoru a dostal se až do střechy. Hasiči ihned nasadili na likvidaci ohně několik vodních proudů. Požár dostali záhy pod kontrolu.

Následovaly dohašovací práce, během kterých museli zasahující hasiči střešní konstrukci rozebrat, aby se dostali ke všem ohniskům. Hasiči pomocí termokamery snadno dohledali všechna i skrytá ohniska a krátce nato byl požár zcela uhašen.

Požár haly v jihočeské obci Drhovle si vybral vysokou daň. Škoda je 20 miliónů

V zakouřeném objektu se v době příjezdu hasičů nenacházela žádná osoba. Vyšetřovatel HZS stanovil výši vzniklé škody na 1,5 miliónu korun, hodnota uchráněného majetku činí 5 miliónů.

Příčina vzniku požáru je předmětem šetření, jako nejpravděpodobnější verze se jeví technická závada na elektroinstalaci.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Jihočeského kraje)