Požár haly v jihočeské obci Drhovle si vybral vysokou daň. Škoda je 20 miliónů

[ title]
U požáru zasahovalo celkem 8 jednotek požární ochrany

Slunné počasí opět přináší více práce hasičům. Několik požárů polí v týdnu, často i s technikou, doplnil včera požár dřevozpracovatelské haly v obci Drhovle, místní část Brloh.  

Posádky profesionálních i dobrovolných hasičů ihned vyjely k místu požáru.

Vzhledem k tomu, že se oheň rozšířil na celou halu i na vedle stojící objekt, byl vyhlášen 2. stupeň poplachu. Požár se hasičům podařilo lokalizovat již v odpoledních hodinách., nicméně dohašovací práce probíhaly až do večera.

Požárem byla zničena celá hala, ve které se nacházela pásová pila se zařízením včetně plně naloženého kamionu. Dále se požár rozšířil na sousední objekt, zejména zasáhl 2. nadzemní podlaží. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Předběžným odhadem byla stanovena škoda ve výši 20 milionů korun Včasným zásahem hasičů se podařilo zastavit šíření požáru po druhém objektu. Uchráněné hodnoty jsou předběžně vyčísleny na 15 milionů.

Hasicskelisty.cz: Sedmnáct jednotek hasičů likvidovalo požár haly v areálu ŽDB v Bohumíně

Podle prvotního šetření byla příčinou vzniku požáru pravděpodobně technická závada na zařízení umístěném v prvním objektu.

Nicméně vzhledem k rozsahu požáru bude příčina i stanovená škoda včetně uchráněných hodnot předmětem dalšího šetření vyšetřovatelů HZS Jihočeského kraje ve spolupráci s policií.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Jihočeského kraje)