Požár nejen železného šrotu v Ostravě. V regionu nemá obdoby (VIDEO)

[ title]
Nasazeny byly i  dva vrtulníky

Zvláštní stupeň požárního poplachu byl v pondělí 10. května 2021 vyhlášen při požáru železného šrotu a autovraků k likvidaci v Ostravě - Vítkovicích.

Událost byla na tísňovou linku ohlášena sedm minut před osmou hodinou ranní. K zásahu bylo postupně v průběhu dopoledne vysláno celkem 34 hasičských jednotek, spolu s nimi rovněž jednotka Záchranného útvaru HZS ČR z Hlučína.Po příjezdu na místo byl materiál zasažen plameny v plném rozsahu, z hromady se ozývaly detonace. Na místě došlo k požáru hromady plastových tonerů, přibližně 1 500 tun autovraků a kovového šrotu a také 600 tun drceného recyklátu.Velitel zásahu povolal na místo policejní vrtulník s hasicím babmbivakem, v průběhu zásahu jej doplnil druhý, který vykrýval čas potřebný na doplňování paliva prvního stroje. Dále vydal cestou krajského operačního a informačního střediska doporučení občanům nevycházet a nevětrat.

Noční požár na vrakovišti ve Slušticích zaměstnal patnáct jednotek

Na místo vyjel speciální automobil chemické laboratoře HZS MSK, který provádí měření koncentrací nebezpečných látek v ovzduší. Příčina požáru se vyšetřuje.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS MSK)