Noční požár na vrakovišti ve Slušticích zaměstnal patnáct jednotek

[ title]
Shořelo 28 vozů

K požáru v areálu autovrakoviště v katastru obce Sluštice na Říčansku v okrese Praha-východ vyjeli hasiči  v úterý časně ráno. Oznamovatelé popisovali černý dým a výbuchy hořících pneumatik.

Hořelo větší množství autovraků a dřevostavby. Hasiči v dýchací technice nasadili pět vodních proudů na snížení intenzity hoření, následně dvěma pěnotvornými prostředky vraky zapěnili.S přemísťováním vraků pomáhal hasičům majitel s manipulační technikou. Krátce před pátou hodinou byl požár pod kontrolou a pokračovalo jeho dohašování. Po sedmé hodině byl snížen stupeň poplachu na základní úroveň, došlo k vystřídání směn a k redukci zasahujících hasičů a techniky.

Požár haly vrakoviště v Malšovicích nebyl zrovna malý ohýnek

Po osmé hodině bylo místo zásahu předáno majiteli a do úterních 17 hodin byla dobrovolným hasičům obce Sibřina nařízena dohlídka.

Vyšetřovatel vyčíslil škodu na 28 autovracích a dřevěném objektu na 5 milionů korun, hasiči uchránili hodnoty ve výši 100 milionů korun. Na objasnění příčiny vzniku požáru spolupracuje vyšetřovatel HZS Středočeského kraje s Policií ČR.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)