Opravdu velká makačka pro hasiče. Na Královéhradecku sedm požárů za jediný den

[ title]
Hořelo zejména v přírodě

Krajští hasiči museli zasahovat v úterý 7. 8. 2018 u sedmi případů požárů. Oheň naštěstí nenapáchal velké škody a nikdo nebyl zraněn. První požár vznikl v Náchodě - hasiči likvidovali oheň v suchém travním porostu v kolejišti. Druhý zase v části Horní Dolce - zde zasahovaly čtyři jednotky hasičů u požáru strniště o rozloze asi 20x50 metrů.

Třetí požár likvidovali broumovští profesionální hasiči  - vyjížděli k nahlášenému požáru osobního vozidla na úseku zvaném Pasa, na úrovni obce Hony. Automobil začal hořet po technické závadě. Požár byl nakonec uhašen před příjezdem jednotky na místo události. Škoda byla odhadnuta na 1 tisíc korun.

Čtvrtý oheň přivolal hasiče ke strništi u Bolehoště nedaleko Chropotínského háje. Hořela plocha 500x300 metrů. Oheň směřoval k blízkému vzrostlému lesu, proto musely jednotky šíření požáru co nejdříve zachytit. Postup požáru se jim podařilo zastavit po několika minutách a les zasažen nebyl, zrovna tak jako žádná vzniklá škoda.

Pátý požár vznikl na louce nedaleko obce Dobré. Hořelo na ploše asi 100x100 metrů. Navzdory větru se hasičům podařilo šíření požáru rychle zastavit. Událost se obešla beze škody. Požár byl s největší pravděpodobností zapříčiněn při zemědělských pracích.

Horko v horku. Požár lesa u Úhonic zaměstnal profesionály i dobrovolné hasiče (VIDEO)

Šestý požár dal o sobě vědět v části obce Babí. Vzplanul zde lesní porost a hrabanky. Po uhašení bylo zjištěno, že požár způsobil škodu na stromech. Ta byla vyčíslena asi na 15 tisíc korun, přičemž se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 150 tisíc korun. Příčinou požáru bylo s největší pravděpodobností nedbalostní jednání.

V Trutnově v části Za Komínem sedmý požár zapálil listí, avšak ten byl menšího rozsahu.  Hořelo v blízkosti vodní elektrárny u školy. Oheň mírně poškodil pletivový plot, ale celkově se událost obešla beze škody.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Královéhradeckého kraje)