Nedělní noc na jihu Moravy. Nehody jako důvod výjezdů pro hasiče

[ title]
Auta nejen na boku

Ke třem dopravním nehodám, při kterých se zranilo pět osob, vyjížděli přes nedělní noc jihomoravští hasiči.

Informaci o první z trojice nehod přijalo operační středisko před 21. hodinou. K nehodě osobního vozu mimo silnici nedaleko obce Miroslav na Znojemsku vyslalo dvě profesionální hasičské jednotky. Hasiči na místě zjistili, že vozidlo leží na boku mimo silnici. Z kabiny vyprostili jednu zraněnou osobu, která skončila v péči záchranné služby. Vozidlo následně pomocí navijáku vyprostili zpět na silnici. Hasiči zásah na místě ukončili krátce před 22. hodinou.K další nehodě vyjížděli hasiči po 23. hodině na Blanensku. Nehoda se stala u mostního pilíře poblíž Svitávky na silnici I/43.  Tři lidé se zranili, ale nebylo nutné nikoho vyprošťovat. Hasiči po vyšetření nehody odstranili vozidlo mimo komunikaci a vozovku uklidili. Z místa odjeli krátce po půlnoci.

Ohlédnutí za víkendem. Na jihočeských silnicích byl nejtragičtější

Třetí nehoda byla opět na Znojemsku a hasiči k ní vyjížděli po půl dvanácté. Nedaleko obce Lechovice havaroval osobní vůz mimo silnici. Ani zde nebylo vyproštění nutné. Při nehodě se zranil jeden člověk. Hasiči zajistili místo nehody proti požáru. K úniku provozních kapalin na místě nedošlo. Krátce po půlnoci hasiči zásah na místě ukončili.

(pšt, hasickelisty.cz, zdroj a foto: HZS Jihomoravského kraje)
Nehody v husté mlze

Nehody v husté mlze

26.2.2021 09:00:00

Mlha, že by se dala krájet, řekl by Rákosníček u svého rybníčku. Teď to povětšinou říkají řidiči, kteří se již druhý den potýkají s hustou mlhou. Vidět to je i na nehodovosti. Dnes ráno hasiči ...