Ohlédnutí za víkendem. Na jihočeských silnicích byl nejtragičtější

[ title]
Čtyři mrtví po nehodách

Tři mrtví u sobotní nehody u Nových Hradů a další mrtvý u nedělní nehody u obce Hospříz. To je smutná bilance posledního říjnového víkendu.

První tragická nehoda se stala v sobotu (31. října) v podvečerních hodinách na silnici mezi obcemi Byňov a Nové Hrady. K nehodě krátce před půl sedmou vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému, vzlétnul také vrtulník LZS.

Jednalo se o nehodu osobního auta, které vyjelo ze silnice a narazilo do stromů. Když hasiči přijeli na místo, lékař ZZS již u dvou osob konstatoval smrt. Třetí osobu zdravotníci oživovali. Bohužel i přes jejich veškerou snahu, osoba četným zraněním podlehla. Náraz do stromu tedy nepřežila celá osádka vozu - všichni tři mladí muži.

Víkend hasičů na Královéhradecku: Nehody, požáry a pes v kanálu

Zasahující hasiči nejenže pomáhali zdravotníkům s resuscitací, ale zároveň zajišťovali místo nehody, zabezpečili havarované auto proti vzniku požáru a kontrolovali únik provozních kapalin.

Pro rodiny pozůstalých byla velitel zásahu vyžádána pychologická pomoc. Ve všech třech rodinách byla nutná intervence. V jedné rodině byli policejní interventi, ve dvou pak pycholog HZS Jihočeského kraje a intervent jihočeského hasičkého posttraumatického týmu. Nehodu šetří Policie ČR.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Jihočeského kraje)