Musel šílet bolestí. Údržbáři vtáhl ruku rotační podavač popílku

[ title]
Hasiči použili řadu technických prostředků

Profesionální hasiči z Ostravy-Poruby zasahovali v ostravské Elektrárně Třebovice, kde vtáhl zaměstnanci elektrárny ruku rotační podavač elektrického odlučovače popílku, na kterém prováděl údržbu. Zachycený muž zůstal ležet na boku.

Spoluprací jednotky hasičů, kterou mj. tvořili členové lezeckého družstva porubské stanice, zdravotníků  a pracovníků elektrárny se podařilo ruku úspěšně vytáhnout po pootočení rotační části zařízení.Protože zraněný muž ležel na kovové lávce asi tři metry nad zemí, museli hasiči na jeho záchranu použít tři kusy nastavovacích žebříků, páteřní desku s fixačními popruhy a hlavovou opěrkou.

Ženě pod rukama explodovala tlaková láhev. Zranila ji polovinu těla

Zraněného, kterého předtím tým záchranářů ošetřil, hasiči spustili pomoci lana a lezecké techniky po žebřících na zem.

Pak jej hasiči odnesli po úzkých průmyslových schodech z druhého patra průmyslové haly až dolů k sanitce a předali záchranářům.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS MSK)
Požár roubenky

Požár roubenky

27.2.2021 09:00:00

U požáru roubené chalupy ve Smržovce zasahovalo dnes po půl druhé odpoledne šest hasičských jednotek. Velitel zásahu po příjezdu zajistil odpojení objektu od elektrické energie. Požární útok by...

Nehody v husté mlze

Nehody v husté mlze

26.2.2021 09:00:00

Mlha, že by se dala krájet, řekl by Rákosníček u svého rybníčku. Teď to povětšinou říkají řidiči, kteří se již druhý den potýkají s hustou mlhou. Vidět to je i na nehodovosti. Dnes ráno hasiči ...