Havárie kamionu s proraženou nádrží uzavřela na čtyři hodiny hradeckou dálnici

[ title]
Spousta vyteklé nafty

Včera časně ráno vyjeli hasiči nejen z Kolína k dopravní nehodě nákladního automobilu na 54. kilometru dálnice D11 ve směru z Prahy do Hradce Králové v katastru obce Choťovice na Kolínsku.  

Před příjezdem jednotek bylo prostřednictvím policie potvrzeno, že jde o havárii kamionu, který má poškozenou jednu ze dvou nádrží a vytéká z ní nafta. Před nehodou se velmi rychle vytvořila kolona, která byla těžce průjezdná i pro vozidla jedoucí k zásahu.

Havarovaný kamion blokoval celou šířku dálnice a byl opřený o středová svodidla, dálnice tak byla směrem do Hradce Králové zcela neprůjezdná. Podle řidiče byla roztržená nádrž v době nehody z půlky plná. Hasiči zasypali uniklou naftu sorbentem.Okolo sedmé hodiny začalo vyprošťování kamionu a uklízení dálnice od uniklých ropných látek a sorbentu i rozbitých částí vozidla.

Nafta mezi obcemi Rymice a Stará Ves znečistila pět kilometrů silnice

Pár minut před osmou hodinou bylo místo předáno pracovníkům údržby dálnice a zástupci životního prostředí, který na likvidaci následků nehody nechal povolat specializovanou firmu.

Zároveň byl po čtyřech hodinách uvolněn jeden jízdní pruh a policie zrušila odklon z křižovatky na 50. kilometru přes Dlouhopolsko a po staré hradecké silnici.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)