Nafta mezi obcemi Rymice a Stará Ves znečistila pět kilometrů silnice

[ title]
Únik odstraňovalo šest jednotek hasičů

Hasiči včera odstraňovali únik nafty na silnici č. 490 mezi Rymicemi a Starou Vsí na rozhraní Zlínského a Olomouckého kraje.  

Průzkumem bylo zjištěno, že je znečištěná komunikace v celé své délce mezi oběma obcemi. Velitel zásahu si vyžádal profesionální hasiče z Kroměříže s chemickým technickým automobilem. Na místo úniku se dostavila Policie České republiky, která řídila dopravu.Posléze velitel zásahu požádal o vyslání dalších posilových jednotek. Hasiči zasypali sypkou sorpční látkou celou silnici mezi Rymicemi a Kostelcem u Holešova.

Následně provedli další průzkum, při kterém zjistili, že únik pokračuje až k Staré Vsi. Práce komplikoval občasný déšť, který zhoršoval funkční vlastnosti sorpční látky.

Proražená palivovová nádrž kamionu způsobila ve Vrchlabí ekologickou zkázu

Byla kontaktována i Správa a údržba silnic. Na místo mělo vyjet vozidlo k odstranění sorbentu. Pracovníci správy ale sdělili, že vozidlo není k dispozici a trasa s únikem bude dočasně označena dopravními značkami upozorňujícími na nebezpečí.

Hasiči spotřebovali na úklid znečištěné silniční komunikace v délce asi 5 kilometrů celkem 240 kilogramů sypké sorpční látky, kterou pak po použití uklidili.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Zlínského kraje)