Hasiči z Karlovarska se podílí na organizaci provozu asistenčního centra

Nepřetržitý provoz

V prostorách karlovarské hokejové arény je zprovozněné Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU). Na přípravě centra, jeho organizaci a následném provozu se podílí Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje.

Hasiči zajistili potřebné vybavení do vnitřních prostorů centra, připravili systém provozu a rovněž nachystali zázemí pro žadatele o pomoc před samotným centrem.Provoz centra budou hasiči zajišťovat v nepřetržitém provozu. Zprovozněné je od úterý 1. března, kdy začalo zaškolení obsluhy a testování všech systému, očekávané přijetí prvních žadatelů o pomoc je od středečního rána.

Oheň hranice nectí. Hasiči vyrazili na pomoc Řecku

Do centra mohou přijít žadatelé o pomoc, kteří se do Karlovarského kraje dostali vlastními silami či s pomocí například dobrovolníků, zároveň bude v případě potřeby sloužit také pro případné organizované převozy žadatelů o pomoc.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Karlovarského kraje)

Lis na slámu se uchránit nepodařilo

17.7.2024 07:00:00

V úterý v odpoledních hodinách přijalo krajské operační a informační středisko hlášení o požáru lisu na poli v obci Vysoké Veselí. Na místo události vyjely tři jednotky požární ochrany. Při příj...