Oheň hranice nectí. Hasiči vyrazili na pomoc Řecku

[ title]
Popřál úspěch i ministr zahraničí Kulhánek

Již několik dní sužují Řecko rozsáhlé lesní požáry. Teploty ve stínu přesahují i hranici 40 °C, navíc situaci aktuálně zhoršuje poměrně silný vítr, o rychlosti až 70 km v hodině, což výrazně napomáhá dalšímu šíření ničivých požárů.

Kromě turistických letovisek či jednotlivých obydlí v odlehlých oblastech obklopených vegetací, jsou ohrožena také některá města, včetně Athén. Hrozí, že se situace vymkne kontrole. Řecko proto požádalo státy EU a okolní země o pomoc.Včera tj. 7. srpna 2021, se před 9. hodinou ranní v areálu ŘSD SSÚD Podivín, nedaleko Břeclavi, shromáždil náš odřad v podobě jednotky MV–GŘ HZS ČR v počtu 36 hasičů, 15 motorových vozidel a dvou přívěsů. Jednotka sestává z příslušníků HZS MSK, HZS JMK, HZS SČK, ZÚ HZS ČR a styčného důstojníka z HZS PHA.

Česká humanitární pomoc míří do Makedonie, stát sužují povodně

Jednotce velí kpt. Richard Franc, jeho zástupcem je plk. Lukáš Kmec. Poděkovat hasičům za jejich nasazení, popřát šťastnou cestu a návrat ve zdraví osobně dorazil ministr zahraničních věcí, Jakub Kulhánek. Po přečtení rozkazu generálního ředitele HZS ČR, který četl náměstek generálního ředitele, plk. Petr Ošlejšek, vyrazila jednotka v 10:45 do řeckých Athén.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: GŘ HZS ČR)