Hasiči našli při hašení bývalé kotelny v Kroměříži dvě mrtvé osoby

[ title]
Příčina se vyšetřuje

Dvě jednotky hasičů zasahovaly dnes v brzkých ranních hodinách u požáru bývalé kotelny v Kroměříži.  Nahlásila ho žena, která  obývala prostory v bývalé kotelně na ulici Francouzská v Kroměříži.

Po příjezdu na hasiče čekala oznamovatelka, která uvedla, že uvnitř se nalézají tři osoby. Ženu pak odvezla sanitka zdravotnické záchranné služby do nemocnice k dalšímu vyšetření.

Hasiči v dýchacích přístrojích průzkumem zjistili, že hoří v dvoupodlažní části bývalé kotelny. Během hašení nalezli v prostoru budovy dvě těla bez známek života. Další osoby nebyly v místě požáru nalezeny. Po uhašení plamenů hasiči provedli kontrolu teploty stavebních konstrukcí.Pro potřeby vyšetřování bylo potřeba řádně odvětrat vnitřní prostory. Z tohoto důvodu musela být odstraněna část prosklení v obvodové stěně. K odvětrání vnitřních prostor hasiči použili přetlakový ventilátor. Během hasebních prací nedošlo k zranění osob. Na místě zůstává jednotka dobrovolných hasičů.

Plynová kotelna panelového domu v ohni, evakuováno 42 osob

Příčina vzniku požáru zůstává ve společném šetření hasičů a Policie České republiky. Škoda vzniklá požárem byla určena v předběžné výši 20 000 korun.

Hasebním zásahem byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 100 000 korun.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Zlínského kraje)