Plynová kotelna panelového domu v ohni, evakuováno 42 osob

[ title]
Do svých domovů nesměli

Požár byl na operační středisko nahlášen ve 13:44 odpoledne. Po příjezdu na místo zásahu a provedeném průzkumu byly ihned zahájeny hasební práce a evakuace osob ze dvou vchodů panelového domu.

Evakuováno je 42 osob, nikdo není zraněn. Hasiči okamžitě uzavřeli hlavní plynový uzávěr, povolali na místo speciální jednotku plynařů a vyvedli obyvatele domu ve vyváděcích maskách.

Velitel zásahu na místo povolal evakuační autobus ze stanice Jablonec nad Nisou, který obyvatelům zasaženého domu poslouží jako zázemí po nezbytně dlouhou dobu. Informace budou průběžně aktualizovány.

Majitel bojoval s požárem kotelny nejdříve sám. Skončil v nemocnici

V kotelně panelového domu byl požárem poškozen plynový kotel a tepelné čerpadlo. Hasiči zaznamenali v místnosti únik čpavkové vody. Koncentrace nebezpečné látky byla velice vysoká, a proto se během včerejšího večera obyvatelé postižené obasti do svých bytů nemohli vrátit.

Hasiči požádali o pomoc technika, který se specializuje na tepelná čerpadla. Ten opravoval čerpadlo nezbytně nutnou dobu. Ve spolupráci s městem Česká Lípa poskytli příslušníci všem evakuovaným možnost náhradního ubytování. Využilo ji šest osob.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj: HZS Libereckého kraje)