Hasiči evakuovali naše občany z evropských letišť. Začali ve Vídni

Přísná hygienická opatření

Český hasičský sbor z různých krajů spolupracuje s Ministerstvem zahraničních věcí České republiky v rámci přepravy našich občanů, kteří uvízli na evropských letištích z důvodu karanténních opatření.  

Například včera v 1:00 hodin ráno, dorazil autobus Záchranného útvaru HZS ČR na letiště ve Vídni, odkud již přivezl české občany do Brna. Další dva autobusy byly vypraveny stejnou trasou opět do Vídně, kam dorazily kolem 21:00 hodin, a přepravily naše občany opět do Brna.

Jeden autobus HZS Středočeského kraje vyrazil včera v 6:00 ráno na letiště do Mnichova, odtud přepravil občany do Plzně.Druhý autobus by měl do Mnichova vyrazil ještě odpoledne a opět přepravoval občany do Plzně. Další autobus HZS Libereckého kraje vyrazil v 12:00 z Liberce na letiště Frankfurt a přivezl naše občany do Prahy.

Vysoce nakažlivá nemoc v Mladé Boleslavi! Složky IZS cvičily připravenost

Všechny cesty byly samozřejmě realizovány ve spolupráci s krajskými hygienickými stanicemi za přísných hygienických opatření tak, aby byla minimalizována možnost dalšího přenosu nákazy.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: GŘ HZS ČR)

Na místo nehody letěl vrtulník

19.8.2022 10:00:00

Od desáté hodiny dopolední (18.08.2022) zasahovali profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a města Rožnov pod Radhoštěm u dopravní nehody osobního vozidla a sanitky, která převážela pa...

Požár elektrokoloběžky

17.8.2022 07:00:00

Úterní požár své elektrokoloběžky zachytil na video majitel. V tomto případě byla na vině technická závada a majitel nic nezanedbal. I přesto varujeme, pořádně si rozmyslete, kde zařízení s akumul...