Zdokonolovali se. Hasiči cvičili s vozidlem Hägglunds BV206 (VIDEO)

Umění ovládání pásáku v terénu

Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje disponuje dvěma pásovými vozidly Hägglunds BV206, které pořídil v roce 2018 v rámci projektu Zvýšení připravenosti Hasičského záchranného sboru České republiky k řešení a řízení rizik způsobených změnou klimatu.

Jedno z vozidel je dislokováno na stanici v Bruntálu, druhé ve Frýdku-Místku - tedy v lokalitách, v jejichž hasebním obvodu jsou rozsáhlé hornaté oblasti a těžko přístupný terén.Stroje jsou určeny jak pro dopravu hasičů, tak pro evakuaci a transport zraněných či zachraňovaných osob. V podlaze nákladového prostoru jsou oka pro uchycení transportních nosítek, která jsou standardní výbavou stroje.

Nové vozy pro hasiče. Dorazily do Vimperku a Českých Budějovic

Současné počasí využili k výcviku hasiči právě ze stanice ve Frýdku-Místku. Díky vstřícnosti Biskupských lesů se mohly všechny tři směny od středy 2. února 2021 až do pátku vystřídat v nácviku jízdy v zasněženém terénu v oblasti vrcholu Ondřejník u Frýdlantu nad Ostravicí.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS MSK)

Požár sběrného dvora v Přelouči

29.2.2024 10:00:00

Operační středisko přijalo oznámení o požáru ve sběrném dvoře v Přelouči krátce před půl šestou dne 27. 2. 2024. Na místo ihned vyrazila místní profesionální jednotka z Přelouče, která po příjezdu...