Velkoobjemová cisterna CV 40 už zařazena do služby hasičům

[ title]
Kola se zvýšenou odolností

Vozidlo, jenž je modifikací zásahového automobilu pro velkoobjemové hašení, je určeno především pro utvoření zásoby hasiva na místě mimořádné události. Lze jej využít rovněž jako vyrovnávací nádrž při dálkové dopravě vody a sloužit bude také pro zásobování zodolněných cisteren CZS 40 a CZS 15 hasivem.

Stříkačka je na zpevněné komunikaci schopna dosáhnout rychlosti až 100 km/h. Světlá výška pod nápravami je 350 milimetrů, přední nájezdový úhel dosahuje hodnoty 35°, ten zadní má velikost přes 25°.Kola jsou osazena pneumatikami se zvýšenou odolností pro provoz v těžkém terénu, na sněhu a blátě o rozměru 14,00 R20. Řidič má v kabině vozidla k dispozici ukazatel tlaku v pneumatikách a rovněž ovládací prvky pro provedení jeho změny, a to i během jízdy. Pneumatiky typu RunFlat navíc zajišťují možnost provozu vozidla i při jejich poškození (např. propíchnutí).

Nová cisterna pro hasiče ve Vimperku. Jezdí i v blátě

Dvoudvéřová kabina určena pro řidiče a velitele skýtá krom vnitřní výbavy také prostor pro uložení dvou zavazadel s osobním vybavením (každé o objemu nejméně 120 l). Elektricky ovládaná a vyhřívaná zpětná zrcátka jsou opatřena ochranným rámem proti jejich rozbití.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: ZÚ HZS ČR)