To bude zážitek! Stovky dětí budou v Táboře s hasiči nacvičovat evakuaci

[ title]
Akce se zúčastní všechny složky záchranného systému

Více než šest set dětí sleduje se svými učitelkami divadelní představení. Vůbec netuší, že pod jejich sedačkami v suterénu divadla začíná hořet…Dramatický scénář je naplánován na taktické cvičení složek integrovaného záchranného systému, které prověří, jak zvládnou komplikovaný a vysoce specifický zásah.  

Taktické cvičení složek IZS proběhne v nové budově Divadla Oskara Nedbala v Táboře ve středu 23. května 2018 ve 13 hodin.

Námětem cvičení bude simulovaný požár elektrorozvodů v truhlárně určené k opravě kulis. Zplodiny hoření proniknou do vzduchotechniky, kterou se rozšíří až do hlediště, kde v tu dobu bude pobývat přibližně 650 žáků.

Hasiči si budou muset poradit s evakuací stovek osob. Budou vyhledávat osoby, které se intoxikují či zraní při pokusu hořící divadlo opustit.

Do cvičení se zapojí všechny složky integrovaného záchranného systému: více než dvě desítky profesionálních a dobrovolných hasičů, osádky ZZS Jihočeského kraje, hlídky Policie ČR, zaměstnanci Městského úřadu Tábor a samozřejmě také zaměstnanci divadla.

Hasiči procvičovali likvidaci požáru na březnickém zámku

Na místě zásahu bude zřízeno stálé velitelské stanoviště - štáb velitele zásahu, hasiči povedou zásah včetně výškové techniky, součástí cvičení bude také péče o evakuované – zajištění humanitární a psychologické pomoci.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj: HZS Jihočeského kraje)