Světluška litovelských hasičů. Na noční zásahy jim posvítí balón

Nasvítí velký prostor

Lepší viditelnost i větší efektivitu při zásahu v noci poskytne hasičům z požární stanice Litovel nový multifunkční přenosný osvětlovací balón.  

Moderní zařízení v hodnotě přes 80 tisíc korun jim do užívání předala litovelská radnice. Osvětlovací balón je určen pro osvětlení místa zásahu hasičů a dalších záchranných složek integrovaného záchranného systému.Zařízení zvýší efektivitu a bezpečnost zásahu jednotek požární ochrany při řešení mimořádných událostí zejména za snížené viditelnosti v zásahovém obvodu požární stanice Litovel.

Hasiči na Karlovarsku se radují z nové techniky. Mají i dron!

Osvětlovací balón poskytuje mírně tlumené světlo v rozsahu 360°, což umožňuje osvítit ve srovnání s klasickými halogenovými reflektory mnohem větší prostor.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Olomouckého kraje)

Na místo nehody letěl vrtulník

19.8.2022 10:00:00

Od desáté hodiny dopolední (18.08.2022) zasahovali profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a města Rožnov pod Radhoštěm u dopravní nehody osobního vozidla a sanitky, která převážela pa...

Požár elektrokoloběžky

17.8.2022 07:00:00

Úterní požár své elektrokoloběžky zachytil na video majitel. V tomto případě byla na vině technická závada a majitel nic nezanedbal. I přesto varujeme, pořádně si rozmyslete, kde zařízení s akumul...