Stavba roku stojí ve Velkém Poříčí. Je to lezecký polygon (VIDEO)

[ title]
Na polygonu bude i Mistrovství HZS ČR v lezení

Lezecký polygon pro činnosti ve výšce a nad volnou hloubkou proměnil nominaci a získal od odborné poroty titul Stavba roku 2019. Tímto oceněním se může pyšnit šest staveb v celé České republice.

Na první pohled výrazná červeno-šedá stavba ve Velkém Poříčí zaujala také veřejnost, když ve veřejném hlasování zvítězila s převahou více než 45 tisíc hlasů.  

Je to unikátní prostor, který slouží pro výcvik profesionálních a dobrovolných hasičů, ale také policistů a záchranářů, kteří se zde mohou připravovat na ty nejnáročnější typy zásahů ve výšce a nad volnou hloubkou. Polygon je svého druhu v celé Evropě unikátní, a to především díky své variabilitě.Příslušníci HZS a projektant se nechali inspirovat podobným zařízením blízko francouzského Grenoblu, ale svými vlastními nápady povýšili polygon ve Velkém Poříčí na zařízení, které odpovídá vysoce specifickým požadavkům hasičů.

Lezecký polygon ve Velkém Poříčí je nominován na Stavbu roku 2019

Některé prvky si dokonce navrhovali příslušníci sami.V prostorách lezeckého polygonu ve Velkém Poříčí se uskuteční dne 8. listopadu 2019 17. ročník Mistrovství HZS ČR v lezení.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Královéhradeckého kraje)